Instagram: 5 + 1 rada, jak získat followers

Čím více followers, tím větší král Instagramu. To už dávno neplatí. Zapomeňte na zběsilé nahánění počtu sledujících svého profilu. Je tedy lepší mít 100 věrných anebo 1000 nevěrných uctívačů?

Počet sledujících není ekvivalentem toho, jak dobře spravujete sociální sítě. Je výhodné klást důraz na to, aby vaši sledující byli relevantní. Jinými slovy, aby fanoušci vaší značky, byly opravdu fanoušky a ne jen naklikaným číslem. Jak získat relevantní followers?

1. Konzistentní obsah

Uživatel Instagramu vidí váš příspěvek, díky hashtagu, který jste použili. Co udělá dál? Klikne na váš profil a hodnotí feed. Pak nastane vteřina rozhodování, jestli si klikne na tlačítko „sledovat“. Váš feed zkrátka musí ladit a líbit se.

Laďte fotky ve feedu do jedné až dvou barev. Pravidelně opakujte v příspěvcích specifický objekt či předmět typický pro vaše podnikání. Máte kavárnu? Použijte teplé tóny barev a motiv kávy.

 • Co si z toho odnést:

Ladit fotky ve feedu, jednotná barevnost, konzistentní vizuální stránka

2. Držte se tématu

Vytyčte si stěžejní téma komunikace. U profilu lokální cukrárny očekáváte fotky nádherných cupcakes. Neočekáváte fotky, kde je majitelka firmy po pěti letech dovolené. Vždy se ptejte: Souvisí fotka úzce se značkou a bude mít přínos pro followers? Dělejte jednoduše to, co lidé chtějí, abyste dělali.

 • Na co myslet:

Jedno stěžejní téma, obsah související se značkou, přidaná hodnota pro diváka

3. Naučte se konečně s #

Napsat „hashtag“ do vyhledávače, zkopírovat myší tu zpropadenou mřížku a vložit. Zkuste místo toho pravý Alt (ano, u toho vlevo to nefunguje) + písmeno X. Takže ještě jednou pravý Alt + X.

Teď pár pravidel pro vkládání # k postům. K fotce dávejte optimálně do 8 kusů hashtagů. Více algoritmus může penalizovat. Nepoužívejte obecné hashtagy typu #clothes #photooftheday #trendy. To jsou hashtagy se stovkami nových fotek každou minutu. Tam vás nikdo nenajde. Volte ty, co mají jednotky tisíc příspěvků.

 • Naučili jsme se:

klávesová zkratka #, max 8ks #, relevantnější – objemově menší #

4. Pro české followers buďte lokální

Podnikáte v ČR a máte českou značku? Komunikujte v češtině. Přidávejte ke svým postům místní hashtagy. Je větší šance, že se zobrazí vaší cílové skupině. U postů používejte lokalizaci, tzn. označení lokality fotky. Algoritmus to má rád a může se odvděčit lehce vyšším dosahem.

 • Souhrn:

Posty v češtině, české #, lokalizace, šířit ve svém okolí

5. Pravidelně a kvalitně

Dosah se nerovná počtu vložených postů. Je určitě lepší dát méně, ale kvalitnější fotky. I fotka ze života firmy by měla splňovat základní kompoziční pravidla fotografie.

Pro denní kontakt se svojí komunitou používejte Instastories, které jsou už dlouhodobě velmi sledované. Podívejte se také ve svých Přehledech, kdy je váš okruh uživatelů online a v přidávání příspěvků se zaměřte na tyto časy.

 • V kostce:

1 až 3 posty týdně + Instastories, v dobu kdy jsou fanoušci online, líbivý obsah

+1 = Zvyšte svůj dosah reklamou

Přes všechna dodržovaná pravidla nemůžete dostat své příspěvky mezi lidi? Vítejte v realitě. Zájemců o pozornost uživatelů Instagramu je v české republice přes 2 miliony. Algoritmus preferuje potenciálně líbivé posty a od úspěšných profilů s velkým počtem followers.

Zviditelnění vaší značky můžete dosáhnout placenou reklamou. Reklama se nastavuje přes reklamní systém Facebooku. Pokud chcete docílit vyššího počtu návštěv vašeho profilu, doporučujeme vytvořit reklamu s cílem Kliknutí na stránku a nastavení reklamy následovně:

 • Okruh uživatelů dle vašich preferencí
 • Podrobné cílení dle vašeho zaměření
 • Ruční umístění: Mobil
 • Kanály: Kanál Instagramu, Oddíl Prozkoumat na Instagramu
 • Všechna mobilní zařízení
 • Identita: Váš instagramový účet
 • Jeden obrázek nebo video
 • Do primárního textu zahrnout CTA: „Sleduj @názevvašehoprofilu …“
 • Umístění: Web
 • URL webu: https://instagram.com/názevvašehoprofilu/

Další články:

Chicago Windy City

FOTKY - Chicago, město, které mě opravdu bavilo. Zajímavá architektura, mix lidí, nadzemka a Michiganské jezero. Rád se tam podívám někdy znovu.

Yellowstone National Park

FOTKY - Wyoming není úplně za barákem a tak trochu konec světa. V roce 2017 na cestách po státech jsem zamáčknul slzičku: "Proč zrovna Yellowstone musí být zrovna takhle z ruky...". O dva roky později se to povedlo při dalších cestách po USA. Být tam, v zemi gejzírů, bizonů a medvědů a vidět to na vlastní oči. Další splněný cestovatelský sen.

O autorovi:

Michal Karmazin
Michal je typem bojovníka, kterého chcete mít ve svém byznysu. Ostré náboje a sečné zbraně nahradil mozkovými závity, které se točí ve prospěch celé firmy.